Hej!
Nu Àr vi ocksÄ hÀr, för en del av er Àr vi kanske inga doldisar. Har hÀngt med pÄ diverse pudelforum sedan spk's "lila forum". Första delen av anvÀndarnamnet har alltid varit intakt,dÄ det Àr matte. Men tidigare var hunden dvÀrgpudeln Brago, numer bor han hos min mamma och jag har skaffat mellanpudeln Brasse istÀllet.
Hade en gÄng i tiden ett enormt hundintresse och dÄ ocksÄ kunskap, frÀmst inom lydnad och spÄr. Men i och med att jag blev hundlös i tvÄ Är nÀr jag flyttat hemifrÄn sÄ svalnade intresset och jag försöker nu Äteruppta det. Hoppas pÄ att helgens MH ska bli den spark i rumpan jag behöver.
Kan inte sÄ speciellt mycket lÀngre, men om det Àr brÄk pÄ gÄng kan du ge dig den pÄ att jag skriker högt ÀndÄ. Tomma tunnor och allt det dÀr ni vet.
// Jeken